top of page

JAK OPOWIEDZIEĆ HISTORIĘ ZA POMOCĄ MARKETINGU

NASZ PRZYJAZNY I CIEPŁY PRZEPISWszyscy pragną, by nasz marketing był niezapomniany i wciągający, ale musimy być szczerzy – nie jest łatwo stworzyć takie przesłanie, które zapadnie ludziom w pamięć. Mimo, że jesteś najlepszym fachowcem w swoim mieście, często Twoja praktyka może umknąć uwadze. To frustrujące. Jak znaleźć słowa, które lepiej rezonują z pacjentami?


Niezapomniane formy marketingowe opierają się na jednym prostym pomyśle: opowiadaniu historii.


Jeżeli Twoja kampania marketingowa skupia się wyłącznie na usługach, które zdobyłeś/zdobyłaś podczas nauki w szkole stomatologicznej lub na nowym aparacie CEREC, to może zostać pominięta. Chociaż te rzeczy są ważne, a mimo to bardziej zapamiętujemy historie, które angażują potencjalnych pacjentów i stawiają na pierwszym planie Twoją praktykę.

Czym więc tak naprawdę jest historia i w jaki sposób ma się do marketingu?


PRZERWA NA FABUŁĘ


Jola wiedziała, że pierwszego dnia w nowej pracy nie może się spóźnić, ale nie potrafiła znaleźć kluczyków do swojego samochodu.


Prosto mówiąc, historia zaczyna się od problemu, a kończy na rozwiązaniu. Jeżeli jest przekonująca, widzowie zaczną się emocjonować tym problemem i czekać z niecierpliwością na rozwiązanie, które autor przedstawi. Przemierzanie tej drogi od problemu do rozwiązania - oto w czym tkwi tajemnica opowieści.


Po przeszukaniu całego domu, Jola zobaczyła zdjęcie swojej córki na ścianie w salonie. Oczywiście, już wiedziała gdzie są klucze! Otworzyła lodówkę i znalazła je schowane pod talerzem z kanapkami, z naklejką "Na wielki dzień mamusi". Naprawdę doceniła ten lunch, który jej córka tak pięknie, dla niej, tego dnia zapakowała.TWOJA HISTORIA TO HISTORIA TWOICH PACJENTÓW


Historia o tym, jak założyłeś/założyłaś swoją praktykę, jest piękna, ale nie staje się siłą napędową Twojego marketingu. Historia, która przyciąga uwagę Twoich pacjentów, to przede wszystkim ich własna historia.


Ale to nie oznacza, że jesteś wykluczony/wykluczona. Ze wszystkich, Ty odgrywasz tu najważniejszą rolę! Bez Ciebie pacjenci, być może, nigdy by nie przekroczyli progu Twojego gabinetu.


TWOJA HISTORIA TO MOST POMIĘDZY PROBLEMAMI PACJENTA A ROZWIĄZANIEM.

Zadaj sobie pytanie, z jakim problemem boryka się Twój pacjent. Kiedy zidentyfikujesz ten problem i w końcu połączysz go z rozwiązaniem, znalezienie się pośrodku bywa znacznie łatwiejsze.


Aby lepiej zrozumieć typowe problemy pacjentów, zajrzyj do naszego artykułu: 3 rzeczy, których pacjenci oczekują.


MARKETING OPARTY NA HISTORII


Przyjrzyjmy się przykładowi...


"PROWADZĘ PRAKTYKĘ ORTODONTYCZNĄ, KTÓRA MA ZAAWANSOWANE METODY ZAPEWNIANIA NIEZAPOMNIANEGO UŚMIECHU, ALE NIE WIEM, JAK PRZEDSTAWIĆ MOJĄ PRAKTYKĘ W SPOSÓB OPOWIADAJĄCY HISTORIĘ".

Ostatnio współpracowaliśmy z ortodontą z Poznania, który pragnął wyróżnić się wśród konkurencji. Zaczęliśmy od zidentyfikowania głównego problemu, jaki obserwował u swoich pacjentów: brak pewności siebie.


Uważał, że każdy pacjent zasługuje na piękny uśmiech, ponieważ każdy powinien mieć w życiu równe szanse.


Po zidentyfikowaniu podstawowego problemu swoich pacjentów (brak pewności siebie) i znalezieniu rozwiązania (wszystkim dawanie równej szansy), ortodonta był w stanie stworzyć swoją historię.

To jedno proste, ale potężne stwierdzenie uczyniło go mostem łączącym dwie strony.


Swoje przesłanie w drożył do codziennej pracy - nasz ortodonta chce zburzyć bariery, które sprawiają, że opieka stomatologiczna staje się niedostępna. Dzięki przyjaznej atmosferze i elastycznym godzinom pracy oraz dostępnym planom cenowym, pokazuje swoją historię o dawaniu pacjentom równej szansy.


TWOJA HISTORIA JEST TEGO WARTA.


Historia ma ogromną siłę, ale wymaga pracy, aby ją znaleźć. Wiemy to i rozumiemy. Pomogliśmy praktykom i firmom w całym kraju odkrywać swoje historie i stanąć w obronie swoich pacjentów, klientów.


Napisz do nas – z przyjemnością pomożemy Tobie odkryć Twoją!

Comments


Chcesz więcej treści od zespołu 3Art?

Dołącz do naszego NIECHCIANEGO MAILA (jest fajniejszy niż się wydaje, obiecujemy).

Dziękuję za zaufanie!

bottom of page