top of page

PIERWSZA RANDKA Z PACJENTEM

Jak napisać stomatologiczną stronę internetową?


Jako twórca strony dentystycznej jestem swatem i gawędziarzem.

Moją misją jest połączenie Twojej historii z historią pacjentów, Twojej praktyki z ludźmi – czyli dopasowanie, które prowadzi do pierwszej wizyty i inicjuje długotrwały związek.

Łączenie się z potencjalnymi pacjentami za pośrednictwem strony internetowej przypomina umawianie się na pierwszą randkę. Pamiętasz jak to było? Pokazujesz swój najlepszy uśmiech, komunikujesz swoje zainteresowanie, dzielisz się tym, co Ciebie wyróżnia i jest warte ryzyka, tworzysz nadzieję na niezapomniane przeżycie i finalizujesz transakcję.


Ale zanim zadamy to wielkie pytanie, najpierw musimy zrozumieć grę.ZROZUMIENIE GRY


1. PUBLICZNOŚĆ

Kto jest Twoim docelowym pacjentem i czego chce?


Kto jest Twoim docelowym pacjentem?


Aby zdecydować się na pierwszą randkę, musimy wiedzieć, z kim się umawiamy. (Rodziny. Mamy. Klasa średnia. Klasa biedna. Profesjonalista (biznes). Zajęty (mający mało czasu). Abonamentowa opłata za usługę.) Przejrzystość na piśmie jest jak cyfrowe obrazowanie w stomatologii w wysokiej rozdzielczości – dokładniejsze obrazy prowadzą do skuteczniejszego leczenia.

Czego oni chcą?


(Implanty, wybielanie, Invisalign, zdrowe zęby, szczęśliwe dzieci, doświadczenie bez strachu, itp...) Musimy zrozumieć, co jest ich priorytetem, aby znaleźć odpowiednie rozwiązanie.


Kilka surowych prawd o Twoich odbiorcach…


  • Nie dbają o stomatologię tak bardzo jak Ty

  • Nigdy nie wybiorą wizyty u dentysty zamiast parku rozrywki

  • Nie potrzebują wszystkich skomplikowanych szczegółów, chcą tylko wyników – krzywe zrobimy proste, brakujące wymienimy, złamany naprawimy, a żółte zęby staną się białe.2. UWAGA!

Jak sprawić, by mnie zauważyli?


Być innym.


Wiele lat temu ekspert ds. marketingu Jack Trout napisał prostą książkę zatytułowaną „Wyróżnij się lub zgiń” (Differentiate or die). Przesłanie jest jasne – jeśli Twoja firma jest jak każda inna, nie uda się Tobie.


Jeśli Twoja witryna stomatologiczna jest podobna do każdej innej witryny stomatologicznej w Twojej okolicy, nie zostaniesz zauważony. Dostrzegamy rzeczy, które się wyróżniają. Niespodziewane. Wyjątkowe. Zaskakujące. Kierowcę, który wyprzedza Cię w korku. Aktor teatralny, który wychodzi poza scenariusz. Dentysta, który __________.


Jeśli nie wiesz, co Ciebie wyróżnia, znajdź to lub stwórz tę różnicę. Zróżnicowanie dla twórcy stron internetowych jest złotem. Dlatego szukamy głębiej i jeszcze głębiej, dopóki nie odkryjemy, co odróżnia Ciebie i Twoją praktykę od wszystkich innych. Następnie w kółko powtarzamy Twoje zróżnicowanie w całej narracji.3. ATRAKCJA

Jak je zaprojektować?


Ludzi ciągnie do ludzi – bardziej niż do praktyki.


W całej swojej historii przedstaw siebie i swój zespół, podkreśl, kim jesteś i dlaczego służysz pacjentom tak, jak to robisz. Nikt nie jest doskonały, dlatego nie krępuj się aspirować – podziel się z publicznością osobą, którą starasz się być.


Poniżej znajduje się kilka potężnych magnesów dla ludzi.


Zwracamy uwagę na ludzi, którzy są...


  • Pokorni. Pokora z ufnością otwiera drzwi. (Arogancja odpycha).

  • Prawdziwi. Autentyczność nadaje ton relacji opartej na zaufaniu. (Fałszywość odpycha).

  • Inspirujący. Każdy uwielbia przebywać w pobliżu kogoś, kto go inspiruje. (Cynicy się odpychają).

  • Profesjonalni. Zaufanie bez protekcjonalności. (Egoizm odpycha).


4. AKCJA

Jak przekonać ich do działania?


Daj im nadzieję.


Oto kilka elementów, które należy uwzględnić w całej historii, aby zmotywować do działania…


  • Używaj referencji (opinii) i narracji, która budzi nadzieję, aby pokazać, że możesz osiągnąć oczekiwane rezultaty.

  • Celowo zaznaczaj łatwe sposoby, aby pomóc potencjalnym pacjentom doświadczyć nadziei bez dużego zaangażowania. (tj. bezpłatne konsultacje, oferty specjalne itp.)

  • Doprowadź każdy element historii do wypełnionego nadzieją wniosku, że Twoja praktyka jest tym, czego szukają – właściwego miejsca, właściwego wyniku, właściwej ceny, właściwej lokalizacji, właściwych godzin.PISANIE TREŚCI, ABY WYGRAĆ GRĘ

Słowa mają moc sprawczą, by pójść się na pierwszą randkę. Nadają ton, kształtują doświadczenie i sprawiają, że ludzie czują, myślą i działają w sposób, który albo przyciąga ich do Ciebie, albo sprawia, że uciekają.


Oto podstawowe elementy do wygrania pierwszej randki...


1. UCHWYĆ SWOJĄ OSOBOWOŚĆ

Twoi odbiorcy muszą poczuć wyjątkową osobowość Twojej praktyki


Co sprawia, że jesteś zmęczony? Czym się pasjonujesz? Dlaczego praktykujesz stomatologię? Odpowiedzi na te pytania zaczynają ukazywać wyjątkowość tego, kim jesteś, abyśmy mogli podzielić się tym z Twoją publicznością. Te pytania mogą również ujawnić Twoje wartości i obietnicę marki.


Nie masz pewności co do odpowiedzi? Spróbuj znaleźć odpowiedź, czytając recenzje pacjentów oraz pytając członków zespołu, co sprawia, że jesteś wyjątkowy. Czasami inni widzą nas wyraźniej niż my sami.


W ramach poznawania Twojej osobowości zawsze staramy się odkryć jedną rzecz, która wyróżnia Cię z tłumu. Ta pozostająca w pamięci różnica jest często tematem, gdy pacjenci rozmawiają o Tobie z innymi: „Mój dentysta wędrował po Wielkim Kanionie, służył w wojsku, wybrał się na misję do Nikaragui, uwielbia tańczyć lub trenował piłkę nożną lub gra na gitarze itp…”


2. STWÓRZ SWÓJ GŁOS

Twoi odbiorcy muszą poczuć Twój głos (dodanie wideo potęguje przekaz).


Jakie powinno być najważniejsze uczucie, ton, osobowość i smak Twojej praktyki? (Komfortowy. Zachęcający. Luksusowy. Nowoczesny. Zniewalający. Skupiony na pacjencie. Bez pośpiechu. Zabawny. Szczęśliwy. Spokojny.)


Jakie są popularne zwroty, które pacjent usłyszałby w Twojej praktyce? (Długoterminowe rezultaty. Inwestuj w swoje zdrowie. Pewny uśmiech. Traktuj siebie jak rodzinę. Pacjenci są ważniejsi niż zyski. Sztuka spotyka się z nauką. Precyzja ma znaczenie.)


Celem jest „mówienie po ludzku” w sposób, który współgra z publicznością i jest autentyczny wobec tego, kim jesteś. Na przykład, powinniśmy w głosie lekarza kochającego zabawę czuć zabawę. Powinniśmy wyczuć w pisarskim głosie lekarza zorientowanego artystycznie smak sztuki i piękna. Powinniśmy wyczuć precyzję w głosie geniusza klinicznego (choć może powinieneś upewnić się, że nie przesadzasz z żargonem klinicznym, którego nie rozumieją Twoi odbiorcy).


3. STWÓRZ NARRACJĘ

Twoi odbiorcy muszą doświadczyć Twojej historii.Slogan


Charakterystyczny slogan, który dobrze Cię reprezentuje, rozpoczyna podróż, kształtując ton Twojej historii i tworząc narrację na stronie głównej.


Niech chodzą


Strona główna prowadzi odwiedzających przez Twoją fascynującą narrację, jak ścieżka ze wskazówkami, ciekawostkami i wyróżnieniami. Celem jest zapewnienie Twoim gościom powodów do dalszego przewijania strony, klikania i chodzenia w głąb witryny.


Połącz historię


Dobry copywriting łączy całą historię z wieloma wątkami (podobnymi uczuciami i charakterystycznymi frazami), które powtarzają się na różne sposoby na stronach Twojej witryny. Połączone narracje nie tylko nabierają rozpędu w całym serwisie, aby zaplanować pierwsze wizyty, ale także kładą podwaliny pod zaufanie, zanim pacjent przejdzie przez Twoje drzwi.


Mniej słów, lepsze słowa – często powtarzane


W naszych czasach przesyconych informacjami skimming jest normą. Ludzie skanują treści, wybierają wyrywkowo zwroty i przewijają dalej. Oznacza to, że potrzebujemy mniej słów i lepszych słów. Oznacza to również, że musimy je często powtarzać, aby nawet skimmer nie mógł przegapić Twojej historii.4. POŁĄCZ SWOJĄ HISTORIĘ Z ICH HISTORIĄ

Twoi odbiorcy muszą poczuć związek z Twoją historią.


Twoja historia spotyka ich historię. Człowiek spotyka się z człowiekiem. Szczerość. Problem do rozwiązania.Emocjonalny


Psychologowie i eksperci ds. sprzedaży mówią nam, że każda podejmowana przez nas decyzja jest naładowana emocjami. Niezależnie od tego, czy się do tego przyznamy, czy nie, decydujemy na podstawie uczucia, a następnie szukamy dowodów na poparcie tego uczucia. Dlatego tak ważne jest, aby pisać w sposób, który przywołuje uczucia, z którymi ludzie się łączą – takie jak nadzieja i troska, komfort i bezpieczeństwo, przywrócona pewność siebie i piękno, pewność i zaufanie.


Racjonalny


Elementy kliniczne, technologiczne i edukacyjne na Twojej witrynie stomatologicznej zapewniają racjonalne wsparcie emocjonalnej reakcji odwiedzających. Na przykład Twoja relacyjna narracja sprawia, że czują, że mogą Ci zaufać, a Twoje szkolenie i wiedza wspiera to uczucie. Być może Twoja świeża narracja sprawia, że czują się, jakbyś był w czołówce nowoczesnej stomatologii, a Twoja technologia i opcje leczenia wspierają to uczucie.


W końcu ludzie nigdy nie chcą czuć, że dokonują złego wyboru. Skuteczne połączenie Twojej historii z ich historią na poziomie emocjonalnym i racjonalnym sprawia, że czują, że dokonują najlepszego wyboru.


5. WYMUSZAJ DZIAŁANIE

Twoi odbiorcy potrzebują powodu do działania.


Są zaintrygowani, zainteresowani i prawie gotowi do działania. Nadszedł czas, aby pomachać przysłowiową marchewką, której nie można się oprzeć. Może to być bezpłatna konsultacja, oferta dla nowego pacjenta lub wybielanie na całe życie. Niezależnie od tego, jaką masz „marchewkę”, upewnij się, że łączy się ona z odbiorcami i stanowi wystarczająco silny magnes, aby skłonić ich do skontaktowania się z Tobą.


Z wielką siłą potrzeby wiąże się wielka szansa


Słowa mają fenomenalną moc, by zmieniać serca i umysły oraz opowiadać Twoją historię. W 3Art piszemy strony internetowe, które właśnie to robią. Chętnie pomożemy Tobie stworzyć piękną stronę internetową, która opowiada Twoją historię, angażuje odbiorców i pomaga wygrać Randkę z Pacjentem!

Comments


Chcesz więcej treści od zespołu 3Art?

Dołącz do naszego NIECHCIANEGO MAILA (jest fajniejszy niż się wydaje, obiecujemy).

Dziękuję za zaufanie!

bottom of page