top of page

Jak zbudować program wirtualnego wolontariatu na swojej witrynie internetowej?


globalny zasięg wirtualnego wolontariatu

W ciągu ostatnich kilku lat wirtualni wolontariusze stali się niezbędni dla trwałości organizacji non-profit. Nawet jeśli Twoja organizacja jest przygotowana na stacjonarne rekrutowanie wolontariuszy, dodatkowe wykorzystywanie wirtualnego wolontariatu przynosi niezliczone korzyści.


 1. Korzyści z wirtualnego wolontariatu

 2. Jak rekrutować wirtualnych wolontariuszy

 3. Co zawrzeć w opisie wirtualnego wolontariusza

 4. Przykłady możliwości zdalnych i wirtualnych wolontariuszy

 5. Rola Twojej witryny w rekrutacji wolontariuszy

 6. 6 sposobów promowania możliwości w swojej witrynie

 7. I CO TERAZ

 8. Zakończenie1. Program i korzyści z wirtualnego wolontariatu


Twoja organizacja, wolontariusze i społeczność mogą skorzystać na wirtualnym wolontariacie. Co więcej, po kilku adaptacjach i odrobinie kreatywności, wirtualny wolontariat jest osiągalny dla większości organizacji non-profit.


Korzyści dla organizacji non-profit

Rozumiem, że rekrutacja wolontariuszy, to ciężka praca nawet w idealnych warunkach. Jednak dostosowując teraz wirtualny wolontariat, możesz wzmocnić swój program wolontariatu i rozwinąć jego misję. Mówiąc najprościej, wolontariat z domu jest apelem do wielu, którzy chcą bezpiecznie wesprzeć Twoją misję.


Po ustaleniu ram dla programu wirtualnego wolontariatu Twoja strategia będzie trwała i stosunkowo prosta. A w przyszłości, możesz nawet zdecydować się na kontynuowanie wirtualnego wolontariatu oprócz tradycyjnego.


Korzyści dla społeczności

Nasza społeczność bardziej niż kiedykolwiek potrzebuje pomocy. Bezprecedensowe okoliczności zmusiły społeczność i organizacje non-profit, które im służą, do szybkiej adaptacji. W ciągu ostatnich kilku lat wiele organizacji być może i Twoja bezpiecznie zaspokajały krytyczne potrzeby, rozwijając zdalny wolontariat. Okazuje się, że społeczności mogą nadal czerpać korzyści z bardziej elastycznego sposobu wolontariatu, przy zaspokajaniu większej liczby potrzeb. Innymi słowy, wirtualny wolontariat to tylko kolejny sposób wspierania odpornych, zdrowych społeczności.


Jakie korzyści odnoszą wolontariusze

Wolontariusze chętnie wspierają Twoją misję, ale często nie chcą narażać zdrowia i bezpieczeństwa innych. Wirtualny wolontariat jest skutecznym rozwiązaniem i ma pozytywny wpływ na Waszych beneficjentów, ponieważ jak pamiętamy w czasach koronawirusa najbardziej tego potrzebowali.


Co więcej? Wielu wolontariuszy skarży się na napięty harmonogram jako największą przeszkodę w wolontariacie. Wolontariat online, daje zapracowanym ludziom elastyczność, dzięki której mogą wykonywać swoje obowiązki bez względu na czas i miejsce. Ponadto, wirtualny wolontariat to świetny sposób na zaangażowanie dzieci i nastolatków ze znajomością technologii, zwłaszcza w przerwie świątecznej, w ferie i w wakacje. Pomyśl o tysiącach studentów, którzy zmuszeni są do pracy zdalnej. Wolontariat online może wypełnić im lukę towarzyską, spowodowaną ograniczeniem np. dystansu społecznego. Każdy może być częścią zmian i czuć się doceniony.


2. Jak rekrutować wirtualnych wolontariuszy


Na szczęście wiele procesów i narzędzi, których używałeś do rekrutacji osobistych wolontariuszy, pomoże Tobie w rekrutacji wirtualnych wolontariuszy. Tak więc, jeśli już publikujesz oferty na swojej stronie internetowej, jesteś na najlepszej drodze do rekrutacji wirtualnych wolontariuszy.


Wykorzystaj technologię

Zanim zaczniesz promować swój program wirtualnego wolontariatu, musisz pomyśleć o technologii i innych systemach potrzebnych do prowadzenia wirtualnego wolontariatu. Dzięki odpowiedniej technologii możesz nadal rekrutować nowych wolontariuszy, nawet w domu.


Każda z normalnych procedur, które Twoja organizacja wykonywałaby przy przyjmowaniu nowych wolontariuszy, będzie musiała zostać dostosowana do świata online.


Na przykład:

 • W jaki sposób będziesz zbierać informacje od zainteresowanych wirtualnych wolontariuszy?

 • Jak przeprowadzisz wywiady z wirtualnymi wolontariuszami?

 • W jaki sposób Twoi wolontariusze będą otrzymywać, podpisywać i składać dokumenty?

 • Czy będziesz zachęcał/zachęcała wolontariuszy do dzwonienia lub wysyłania e-maili z pytaniami?


Posiadanie odpowiedniej technologii na początku pomoże Tobie usprawnić rekrutację i wdrażanie wolontariuszy.


Oto kilka tradycyjnych procesów, które musisz dostosować do wirtualnych wolontariuszy, a także moje zalecenia dotyczące technologii:


 • Zbieranie informacji o ochotnikach

Będziesz potrzebować miejsca, w którym wolontariusze będą mogli wirtualnie wprowadzać swoje dane zamiast papierowej rejestracji. Dlatego prawdopodobnie wyślesz wolontariuszy na swoją stronę internetową, aby mogli zarejestrować się w celu uzyskania listy możliwości wirtualnego wolontariatu.


Wiele firm umożliwia utworzenie formularza online (połączonego z adresem e-mail), który pozwala na gromadzenie informacji o zainteresowanych wolontariuszach np.: imię i nazwisko oraz dane kontaktowe.


Umieść formularz wszędzie tam, gdzie na Twojej stronie są wymienione możliwości związane z wirtualnym wolontariuszem.

 • Wywiad

Niektóre organizacje non-profit mogą zdecydować się na wywiady z uczestnikami przed dopuszczeniem ich do wolontariatu. Chociaż zwykle przeprowadzasz rozmowę osobiście, drugą najlepszą opcją jest rozmowa z wolontariuszami za pośrednictwem czatu wideo. Dostępnych jest wiele bezpłatnych, łatwych w użyciu opcji czatu wideo (zwanego także „wideokonferencją”). Najpopularniejsze dla firm to Zoom, Skype i Microsoft Teams.


 • Dystrybucja i zbieranie dokumentów


Czy wolontariusze są zobowiązani do podpisania umowy?

Czy będziesz musiał zapewnić wolontariuszom instrukcje, podręczniki i inne dokumenty?

Dzięki internetowi udostępnianie dokumentów to pestka. W rzeczywistości wiele dokumentów można łatwo udostępniać za pośrednictwem poczty e-mail. Szczególnie w przypadku zdalnych wolontariuszy e-mail prawdopodobnie stanie się główną formą komunikacji. Jeśli potrzebujesz ochotników do wirtualnego podpisywania dokumentów, takich jak umowa lub zwolnienie z odpowiedzialności wolontariusza, musisz dodać technologię podpisu elektronicznego. Oznacza to, że wolontariusze mogą podpisywać i zwracać pliki PDF bez konieczności drukowania i skanowania.


Darmowy podpis elektroniczny można uzyskać na platformie ePUAP (instrukcja uzyskania podpisu elektronicznego). Niektóre platformy do zarządzania wolontariuszami oferują możliwość podpisywania elektronicznego, dzięki czemu wolontariusze mogą podpisywać i przechowywać swoje dokumenty bezpośrednio w systemie.


Pamiętaj, że konieczność tych dostosowań będzie zależeć od rodzaju pracy, którą wykonują wolontariusze. Na przykład, jeśli prosisz ochotników o szycie masek lub robienia na drutach, prawdopodobnie możesz pominąć bardziej skomplikowane kroki. W tych przypadkach niekonieczne jest sprawdzanie przeszłości i przeprowadzanie wywiadów. Ułatw swoim zdalnym wolontariuszom zaangażowanie się w Twój projekt.


Pamiętaj, że kluczem do rekrutacji wirtualnych wolontariuszy jest uproszczenie i usprawnienie procesu przyjmowania.

3. Co zawrzeć w opisie wirtualnego wolontariusza


Rekrutacja wirtualnego wolontariusza może być procesem bardzo podobnym do znalezienia wolontariusza osobistego, ale istnieje kilka informacji, o których warto pamiętać. Wolontariuszy musisz czymś przyciągnąć do siebie. Bez przynęty będzie ciężko zachęcić i prosić ich o pomoc. Dlatego opracuj korzyści, jakie otrzyma wolontariusz, bądź szczery i dotrzymaj słowa. W tym miejscu dobrze przygotowany opis stanowiska wolontariusza może wyeliminować osoby, które nie pasują i zachęcić tych, którzy są idealnie dopasowani.


Poświęć trochę czasu, aby wyobrazić sobie, kim są docelowi odbiorcy dla każdej roli, a następnie zacznij zbierać (mapować) kluczowe informacje, które Twoim zdaniem będą chcieli poznać z wyprzedzeniem. Twoje opisy powinny wyglądać nieco inaczej w zależności od typu osoby, której szukasz. Koniecznie opisz doświadczenie, jakie będą potrzebować, poziom złożoności i dodaj, co Twoim zdaniem zmotywowałoby właściwą osobę do zaangażowania. Takim motywatorem może być tytuł stanowiska wolontariusza np. Social Media Ambasador (Świetny tytuł może być motywacją dla kogoś, kto chce poszerzyć swoje CV)


W opisie wirtualnego wolontariusza musisz być jak najbardziej precyzyjny:

 • Czy będą podlegać określonej osobie lub stanowisku w Twoim zespole?

 • Jaki jest zakres obowiązków wolontariusza?

 • Jaka wiedza, umiejętności, technologia lub rodzaj konfiguracji domu, mieszkania są wymagane lub preferowane? Nie zapomnij wspomnieć o konkretnym oprogramowaniu, platformach, szybkości Internetu lub umiejętnościach językowych, których będą potrzebować, aby zgłosić się na zdalnego ochotnika.

 • Czy są miejsca dla wolontariuszy niepełnosprawnych? Nie zapominaj, że wolontariat wirtualny może być dobrym rozwiązaniem dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej, wzroku lub słuchu.

 • Czy stanowisko jest skierowane do dzieci, nastolatków, studentów, rodzin, dorosłych lub seniorów?

 • Czy będzie wymagane szkolenie lub wdrożenie? Jeśli tak, w jaki sposób zostanie przeprowadzone?

 • Czy masz wymagania czasowe? Na przykład raz w tygodniu raportowanie lub kontakt tylko w wybranych dniach, godzinach.

 • Czy w przyszłości stanowisko nie będzie wirtualne lub tylko zdalne?

 • Jakie są oczekiwane wyniki, które chcesz osiągnąć?

 • Jakich przywilejów, korzyści lub uznania może się spodziewać wolontariusz?

 • Czy to stanowisko pomoże komuś w wypełnianiu godzin pracy społecznej?

 • Czy istnieją wartości organizacyjne, które chcesz, aby ta osoba respektowała?

 • W jaki sposób mają się zgłosić lub skontaktować, jeśli mają jakieś wstępne pytania?

Ułatw znalezienie możliwości wirtualnego wolontariatu

Potencjalni wolontariusze powinni być w stanie łatwo znaleźć wirtualne możliwości w Twojej witrynie. Przechowuj je w centralnym, dobrze oznaczonym miejscu na swojej stronie internetowej. Wymieniając swoje wirtualne możliwości, stwórz jasne opisy stanowisk dotyczące roli, technologii i umiejętności wymaganych do wykonania zadania oraz innych oczekiwań organizacji (takich jak sugerowane zaangażowanie czasowe). Zainteresowani uczestnicy nie powinni długo poszukiwać informacji potrzebnych do rejestracji.


4. Przykłady możliwości zdalnych i wirtualnych wolontariuszy


Jeśli potrzebujesz pomocy w rozpoczęciu pracy z opisami lub po prostu potrzebujesz pomysłów na rodzaje wolontariatu, które można wykonać zdalnie, zebrałem kilka przykładów w oparciu o różne obszary działalności non-profit.


 • Wolontariusze ds. Komunikacji zdalnej mogą pomóc w pisaniu treści, badaniach, tłumaczeniu treści na inne języki, tworzeniu napisów do filmów, zarządzaniu zdjęciami i nie tylko.


 • Wolontariusze online mogą pomóc Twojej organizacji non-profit w zapewnianiu programów i usług, takich jak czytanie dzieciom przez Zoom, udział w infolinii, doradztwo, prowadzenie wycieczek online lub organizowanie wirtualnych grup wsparcia.


 • Wolontariusze podczas wirtualnych wydarzeń mogą zaoferować dodatkowy zestaw rąk, oczu lub uszu do spotkań online, na przykład pomagając w organizowaniu konferencji online lub zarządzaniu rejestracjami.


 • Wolontariusze pro bono lub zawodowi mogą służyć swoją wiedzą i talentami, zapewniając zdalne wsparcie w zakresie projektowania graficznego, zarządzania Google Ads, prowadzenia księgowości oraz porad prawnych lub finansowych.


Wiele tradycyjnych możliwości wolontariatu może nie przekładać się bezpośrednio na wolontariat wirtualny. Musisz więc stworzyć możliwości, które można łatwo wykorzystać w domu i w Internecie.

Oto kilka pomysłów na wolontariat w domu, które mogą zainspirować Twój program:Wirtualne projekty wolontariatu

 • Wprowadzanie danych (lub inne zadania administracyjne)

 • Korepetycje lub mentoring

 • Projekt graficzny

 • Zarządzanie kontami w mediach społecznościowych

 • Edycja lub pisanie

 • Tłumaczenie dokumentów

 • Badania

 • Zbieranie funduszy


Projekty wolontariatu online dla wolontariuszy młodzieżowych

 • Tworzenie kartek - wspaniały projekt dla dzieci, który wywoła uśmiech na twarzach seniorów lub osób hospitalizowanych.

 • Znajomi przez Internet lub przez telefon - łącz dzieci z seniorami, aby walczyć z samotnością.

 • Uczenie się życia rodzinnego - zapraszaj dzieci i nastolatki, aby poznawały problemy społeczne w domu, aby zaangażowały się i zainspirowały następne pokolenia twórców zmian.

 • Mentoring nastolatka dla dzieci - sparuj nastoletniego mentora z młodszym dzieckiem, aby uzyskać mentoring akademicki lub inny.


Projekty offline do wolontariatu w domu

Niektórzy wolontariusze mogą nie czuć się komfortowo lub mieć utrudniony dostęp do komputera. Nie powinno to być przeszkodą w angażowaniu wirtualnych wolontariuszy.


Zaoferuj wybór projektów domowych, które nie wymagają komputera:

 • Szycie maseczek

 • Robienie na drutach

 • Dzieci w domu - projekty odkrywcze dla dzieci

 • Zbieranie w zależności od potrzeb (przybory szkolne, żywność)

 • Pozyskiwanie funduszy przez telefon


5. Rola Twojej witryny w rekrutacji wolontariuszy


Jeśli chodzi o zachęcanie ludzi do podejmowania działań online, musisz oferować przyjazne dla użytkownika środowisko, które jest bezpieczne, szybkie i bezpośrednie. Większość organizacji non-profit zdaje sobie sprawę, jak jest to ważne, jeśli chodzi o zbieranie funduszy online. A teraz zadaj sobie pytanie. Czy poświęciłeś/poświęciłaś jednakową uwagę procesowi znajdowania i motywowania wolontariuszy?


Niezależnie od tego, czy szukasz wolontariuszy, którzy mogliby poświęcić swój czas osobiście, czy zdalnie, publikowanie stanowisk wolontariackich bezpośrednio w Twojej witrynie oferuje mnóstwo korzyści. A teraz, gdy rośnie zainteresowanie wirtualnym wolontariatem (zarówno ze strony organizacji non-profit, jak i samych wolontariuszy), sposób korzystania z witryny internetowej może zapewnić Tobie przewagę nad konkurencją.


 • Możesz zoptymalizować opisy możliwości wolontariatu, korzystając z najlepszych praktyk SEO, aby przyciągnąć zainteresowanie ludzi, którzy szukają w Internecie podobnych stanowisk.


 • Jeśli Twoja witryna ma skonfigurowane śledzenie analityczne, możesz dowiedzieć się, które oferty wirtualnych wolontariuszy wzbudzają największe zainteresowanie i jakie źródła kierują do nich ruch.


 • Korzystanie z formularzy online w witrynie do zbierania zgłoszeń ochotników usprawnia zbieranie informacji o każdej osobie w czasie rzeczywistym.


 • Co więcej, korzystanie z bardziej zorganizowanego systemu zarządzania wolontariuszami lub usługi innej firmy, które są zintegrowane z Twoją witryną, pomaga organizować wolontariuszy według zainteresowań, umiejętności lub harmonogramu.


Umieszczanie indywidualnych ofert wolontariuszy na swojej stronie internetowej zapewniają strony docelowe potrzebne do promowania możliwości w innych miejscach online, takich jak Google Ads, media społecznościowe, e-maile, katalogi online oraz witryny partnerów lub grup o podobnych poglądach.


6. 6 sposobów promowania możliwości w swojej witrynie


Jak to wygląda w praktyce? Oto sześć miejsc na stronie internetowej, w których możesz promować możliwości wirtualnego wolontariatu swojej organizacji non-profit i ogólnie podnieść rangę swojego programu wolontariatu.


1. Główna strona wolontariuszy.

Na Twojej stronie internetowej powinno znajdować się centralne miejsce, w którym możesz przedstawić swój program wolontariatu i wymienić aktualne możliwości do zapoznania się przez ludzi. Jest to również świetne miejsce do wykorzystania referencji wolontariuszy.


2. Indywidualne opisy wolontariuszy.

Jeśli wykonałeś świetną robotę, pisząc opisy każdej z Twoich możliwości wirtualnego wolontariatu, umieść je jako podstrona głównej strony wolontariatu. Optymalizacja ich wyszukiwania może mieć nawet jakąś wartość w zależności od rodzaju stanowiska lub misji (np. Korepetycje online wolontariuszy lub wolontariat dotyczący zdrowia psychicznego online).


3. Strona główna.

Wyróżnij stanowiska wirtualnych wolontariuszy jako jedno z wezwań do działania na swojej stronie głównej. Jako jedno z częściej odwiedzanych miejsc w Twojej witrynie, jest to idealne miejsce do rekrutacji wolontariuszy.


4. Posty na blogu.

Istnieje wiele sposobów na blogowanie o wolontariacie. Oprócz wyróżniania wolnych stanowisk, posty na blogach mogą również mówić o wpływie wolontariuszy na Twoją organizację, przedstawiać historie wolontariuszy i świętować ich sukcesy.


5. Strony programów, usług i rzecznictwa.

Zazwyczaj zalecam umieszczanie jednego wezwania do działania na stronę w witrynie, w zależności od celu strony i jej odbiorców. Większość organizacji domyślnie prosi o darowizny, ale zastanów się, czy zamiast tego możesz promować stanowiska wirtualnych wolontariuszy.


6. Strony z podziękowaniami.

Czy po przesłaniu przez kogoś formularza w Twojej witrynie następuje przekierowanie na stronę z podziękowaniami lub z potwierdzeniem rejestracji? W zależności od akcji, którą właśnie podjęli ludzie, kolejnym krokiem może być zapytanie ich, czy chcieliby kontynuować swoje wsparcie lub czy są zainteresowani wolontariatem internetowym.


Włączenie programu wolontariatu do Internetu może być błogosławieństwem i przekleństwem.

Oprócz znajdowania nowych sposobów wykorzystania potencjału wolontariuszy, polegasz również na technologii. Pozwól swojej witrynie wykonać trochę ciężkiej pracy, wykorzystując ją do rekrutacji wirtualnych wolontariuszy i przekształcania ich w nowych zwolenników.


7. I co teraz?


1. Promuj swoje możliwości dla wirtualnych wolontariuszy


Wolontariusze zainteresowani wirtualnym wolontariatem prawdopodobnie korzystają z różnych platform internetowych, takich jak media społecznościowe i poczta e-mail.


Jednym z najlepszych sposobów na zwiększenie zainteresowania programem rekrutacyjnym jest stworzenie kompleksowej strategii non-profit w mediach społecznościowych.

Poinformuj swoich fanów i obserwujących o swoich ekscytujących możliwościach dla wirtualnych wolontariuszy.


Potrzebujesz inspiracji do treści? Wypróbuj te tematy na posty:

 • Ogłoś swój wirtualny program wolontariatu. Użyj wezwania do działania typu „Zarejestruj się już dziś!” i podaj link do swojej strony wirtualnych możliwości.

 • Przedstaw nowe wirtualne możliwości i projekty.

 • Wyróżnij swoje wirtualne gwiazdy wolontariatu.

 • Dziękuj swoim zwolennikom. Poinformuj swoją społeczność, że o nich myślisz.

 • Podziel się wpływem i sukcesami swojego programu wirtualnego.


Media społecznościowe są najskuteczniejsze, gdy jesteś systematyczny i publikujesz wysokiej jakości treści. Twoi fani i obserwujący z większym prawdopodobieństwem zauważą organizacje z aktywną obecnością w Internecie.


Zalecam również korzystanie ze swojego regularnego biuletynu/newslettera dla wolontariuszy lub organizacji non-profit. Podkreślaj możliwości wirtualnego wolontariusza i informuj o korzyściach płynących z wirtualnego wolontariatu. Nie zapomnij zaprosić czytelników do zarejestrowania się i umieścić link do swojej strony z ofertami wirtualnego wolontariusza.


2. Wdrażanie online


Świetnym sposobem na osiągnięcie sukcesu przez wirtualnych wolontariuszy jest wdrożenie onboardingu online. Po utworzeniu tych materiałów onboarding online jest trwały i skuteczny. Możesz nawet skorzystać z onboardingu online dla tradycyjnych wolontariuszy.


Aby wolontariusze byli zaangażowani i aktywnie się uczyli, zmień metody dostarczania kluczowych informacji.

3. Kreatywne sposoby na wdrożenie:


 • Czat wideo

 • Webinar grupowy

 • Wstępnie nagrane filmy

 • Przesłane pliki PDF i dokumenty

 • Quizy i recenzje online

Przechowuj w witrynie wszystkie materiały i kroki w jednym miejscu. Wyślij e-mailem swoim wolontariuszom link umożliwiający zlokalizowanie materiałów wprowadzających i napisz kroki, których należy przestrzegać, oraz instrukcje dostępu do zasobów zewnętrznych.


4. Wspieraj prawdziwe więzi


Tradycyjny wolontariat daje możliwość poznania nowych ludzi i nawiązania znaczących kontaktów z innymi wolontariuszami, członkami społeczności i personelem organizacji.


Wiele osób lubi wolontariat dzięki przyjaźniom, które nawiązują. Tradycyjny wolontariat pozwala na współpracę i dzięki niej mogą powstać wspaniałe pomysły. Podczas gdy wirtualny wolontariat zapewnia elastyczność, wolontariusze mogą utracić korzyści płynące z komunikacji osobistej. Istnieją jednak strategie, które możesz dostosować i zachęcić do łączenia się na odległość.


Oto kilka sposobów zachęcania do współpracy i interakcji:


 • Połącz nowych wirtualnych wolontariuszy ze znajomym lub mentorem. Zachęcaj do regularnych meldunków i wirtualnych „spotkań”.


 • Witamy wolontariuszy, przedstawiając się osobiście za pośrednictwem poczty elektronicznej. Jeśli to możliwe, zorganizuj czat wideo z nowymi wolontariuszami, aby dowiedzieć się więcej o nich w swobodnej rozmowie.


 • Zorganizuj spotkanie online i pozdrów wirtualnych wolontariuszy. Zaproś personel, aby się przedstawił i opowiedział o Waszej organizacji. Prowadź otwartą dyskusję lub po prostu prowadź nieformalną rozmowę i poznaj wolontariuszy.


W przypadku koordynatorów wolontariuszy pomoc społeczna stanie się istotnym elementem Twojego programu wirtualnego wolontariatu.

Zaangażowani, długoterminowi wolontariusze czują się związani z misją Twojej organizacji i innymi wolontariuszami. Samo poświęcenie uwagi zdalnym wolontariuszom, pojawienie się u nich w domu poprzez świat online, może naprawdę zmienić liczbę nowych rekrutów na Twoim pokładzie i zatrzymać ich na dłużej.


5. Angażuj wirtualnych wolontariuszy


Pomyślnie wykonałeś trudną część: rekrutację ochotników. Teraz Twoim celem jest zaangażowanie wolontariuszy do pracy w domu na rzecz Twojej organizacji.


Skuteczne programy wolontariackie nie tylko rozwijają strategię rekrutacji wolontariuszy, ale mają również dobrze opracowaną strategię zaangażowania.

Pamiętaj! O wolontariuszy trzeba dbać. Jest to jeden z ciągłych procesów, o którym musisz pamiętać. Część zdalnych wolontariuszy może poczuć utratę więzi z Twoją organizacją. Dlatego może być konieczne opracowanie strategii wirtualnego zaangażowania wolontariuszy.


Możesz użyć takich strategii, aby promować trwałe zaangażowanie:


 • Rozpoznawaj swoich wolontariuszy na podstawie ich wkładu. Niezależnie od zadania (czy wolontariusze robią kartki, czy rozprowadzają ulotki), doceń wszystkich wolontariuszy za ich czas i wysiłek.


 • Odpowiadaj. Poinformuj swoich wirtualnych wolontariuszy, aby skontaktowali się z Tobą w przypadku jakichkolwiek pytań, wątpliwości i pomysłów. Zaplanuj w ciągu dnia czas na kontakt z wolontariuszami i na udzielenie im odpowiedzi.


 • Zbieraj opinie wolontariuszy, aby lepiej ich wspierać. Narzędzia ankietowe, takie jak Google Forms, mogą Ci pomóc ocenić zaangażowanie wolontariuszy w wirtualne możliwości, które mogą ostatecznie pokierować sukcesem Twojego programu.


8. Zakończenie


Dbaj o bezpieczeństwo swojej społeczności i zwiększ jej odporność, wprowadzając wirtualny wolontariat. A jeśli chodzi o rekrutację wirtualnych wolontariuszy, koordynatorzy z pewnością odniosą sukces dzięki trwałemu zasięgowi i przyjaznej dla użytkownika technologii.


Jak odniosłeś sukces w rekrutacji wirtualnych wolontariuszy? Czy masz jakieś wskazówki, którymi chcesz się podzielić z osobami, które po raz pierwszy oferują możliwości wirtualnego wolontariatu? Zostaw komentarz poniżej i podziel się swoim doświadczeniem.

Comentarios


Chcesz więcej treści od zespołu 3Art?

Dołącz do naszego NIECHCIANEGO MAILA (jest fajniejszy niż się wydaje, obiecujemy).

Dziękuję za zaufanie!

bottom of page